SPR-RSČ » Publikace » Blog Republikánů » Jaký je rozdíl mezi 300 a 281?

Jaký je rozdíl mezi 300 a 281?

300

Antické Řecko mělo 300 hrdinů, kteří zabránili vpádu přivandrovalců z Východu. Věděli, že jdou na smrt, ale obětovali se pro svoji zem. Byli to muži zocelení strádáním, hladověním a bitvami. Neznali žádné pohodlí, nemohli ani pomyslet na slabost nebo zaváhání, protože by tím ohrozili život svých druhů a svých žen a dětí. Jejich jediným heslem byla služba vlasti a nikdy neváhali ani na okamžik přinést oběť nejvyšší.

To byla Sparta. Od té doby uběhly tisíce let. Jsme jiní, ale nejen jiní než Sparťané, ale bohužel i jiní, než naši předkové. Nemusíme se však vracet tisíc let zpátky, dokonce ani stovky let zpět. Stačí se vrátit do minulého století. Tehdy ještě jsme byli schopni postavit vojsko, držet v šachu celé bolševické Rusko, bojovat, vítězit i umírat v bitvě o Anglii.

Co se to s námi za těch necelých osmdesát let stalo.

Chápu, že za nacistické okupace nebo komunistické diktatury většina sklonila hlavu. Už méně pochopitelné je, že mnozí vstupovali do tehdy vládnoucí politické strany, udávali sousedy a převlékali kabáty podle toho, jak se měnila vládnoucí ideologie.

Dnes se však těžko dá pochopit fakt, že se lidé chovají stejně. Nevládne tady žádná ideologie a žádná politická strana než ta, kterou jsme tam sami buď z lhostejnosti nebo ze zbabělosti a hlouposti tam dosadili. Na pracovištích nemůže vládnout politická strana, tak proč se podřizovat rozkazu zaměstnavatele a volit jeho stranu? Většina je lhostejná, kariéristé vstupují do politické strany, která má největší naději na úspěch ve volbách, ke kterým stejně nikdo nechodí. Opět se udávají spolupracovníci, sousedé nebo jen číšníci za to, že nevydali účtenku. Lidé jsou vzdělaní, přesto se nechají velmi snadno zmanipulovat několika televizními pořady. Vzhledem k relativně krátké historii televizního vysílání nemusíme jít hlouběji do minulosti než na jaro 1998.

Při všeobecné lhostejnosti, snadné manipulovatelnosti s veřejností nemůže být potom divu, že si takto lhostejní a zmanipulovaní vyberou ze svého středu to nejhorší, co národ kdy zplodil, a co je ještě horší vypomůžou si odpadem, kterého se každý soused i hodně vzdálený rád zbaví. Nízké, podlé, závistí zkroucené bytosti, jejichž jediným cílem je snadná obživa. Bez jakékoliv práce natož jakéhokoliv nebezpečí, strádání nebo dokonce osobních obětí.

Osoby, které se velmi dobře orientují v prostředí vytvářené jimi samotnými, korumpují, lžou a kradou. Ubližují všem ostatním, navzájem si však mezi sobě rovnými nikdy neublíží.

Soudobé Česko má tak sbor 281 závistivých zbabělců, schvalujících nesmyslné zákony, ničící životy a profese spoluobčanů. Bez nejmenší odpovědnosti a bez nejmenšího rizika s jistotou obrovského příjmu, za který by mohly žít rodiny jejich spoluobčanů celé roky.

300 hrdinů se obětovalo pro záchranu národa a vlasti.

281 závistivých zbabělců musíme obětovat my, abychom zachránili národ a vlast.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pole označená * jsou povinná.