SPR-RSČ » Publikace » Blog Republikánů » Oznámení předsednictva SPR-RSČ - Miroslava Sládka

Oznámení předsednictva SPR-RSČ - Miroslava Sládka

Sládek

Dne 1. února 2017 přijalo předsednictvo strany na svém mimořádném zasedání v Brně následující usnesení:

Po zkušenostech z minulých voleb, kdy byla soustavně porušována volná soutěž politických stran jsme nuceni oficiálně požádat širokou paletu mezinárodních organizací, Evropskou unii, zahraniční politické strany a další politické i právní subjekty o vyslání misí k zajištění kontroly přípravy, průběhu voleb a sčítání volebních hlasů.

Tato žádost se opírá o velmi důležité poznatky z předchozích voleb včetně voleb do zastupitelstev krajů konaných v roce 2016, které jednoznačně svědčí o vysokém stupni porušování nejen základních principů svobodných voleb, ale dokonce i porušování těch několika málo hrubě okleštěných práv údajně zaručených v současnosti platnými zákony.

Míra důvěryhodnosti je na velmi nízké úrovni, když si uvědomíme, že například politické strany nemají nejmenší možnost kontroly sčítání hlasů na ústřední úrovni, kde Státní volební komise je obsazena jmenovanými úředníky se stranickou příslušností parlamentních stran a například exekutorskou profesí.

Z těchto a mnoha dalších důvodů je podle názoru předsednictva strany účast mezinárodních pozorovatelů naprosto nezbytná. Vyjadřujeme tímto i přesvědčení, že vláda ani parlament České republiky nebudou přítomnosti zahraničních pozorovatelů bránit. Opak by svědčil o záměru zmanipulovat volby a pošlapat tak nezadatelné právo lidu České republiky, který jediný je oprávněn rozhodovat o svém zastoupení.

PhDr. Miroslav Sládek - předseda

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pole označená * jsou povinná.