SPR-RSČ » Publikace » Blog Republikánů » Ivo Rittig je asi asiat, anebo jen náhodou použil asijský způsob tunelování

Ivo Rittig je asi asiat, anebo jen náhodou použil asijský způsob tunelování

Městský soud v Praze zprostil obžaloby lobbistu Ivo Rittiga v kauze vytunelování společnosti Oleo Chemical. Podle státního zástupce měl spolu s dalšími obžalovanými vyvést 20 miliónů korun pomocí smluv o fiktivním poradenství.

Nikdy jsem Rittiga nepotkal, nikdy u mne nelobboval. Nikdy jsem totiž nebyl členem ani předsedou žádné dozorčí nebo správní rady žádného podniku se státní účastí nebo nějakého městského podniku, kdekoliv po republice.

Bláhově jsem se však domníval, že policie a státní zástupci jsou objektivní a věnují všem kauzám stejnou péči. Když mne odvlekli do Pankrácké věznice jenom proto, že jsem kandidoval na prezidenta, když mne představovali v televizní relaci jako zločince, bez jakéhokoliv důvodu, tak bych předpokládal, že na kauzách podložených důkazy to pro ně nebude žádný problém. Kolem Rittiga však bylo již několik případů předáno soudu, ale nejspíše vždy v tak zpackaném stavu, že nebylo možné jej odsoudit ani jednou. Několikerá blamáž ke škodě státního rozpočtu, tedy ke škodě každého z nás. Otázkou je, zda tak není činěno úmyslně.

Co je podstatou této poslední kauzy? Ivo Rittig měl tunelovat jednu společnost na základě smluv o poradenství.

Tento způsob tunelování ze všeho nejvíc připomíná jiný tunel na základě smlouvy o poradenství. Tehdy to bylo médii zlehčováno anebo dokonce úplně zamlčováno. Jednalo se o politické hnutí Úsvit přímé demokracie, kdy předseda hnutí uzavřel sám se sebou, jako podnikatelem smlouvu o poradenství, která mu umožnila vytunelovat stranickou pokladnu. Skupina poslanců se proti tomu vzepřela, následoval rozchod a následné založení další strany tunelářem. Vše v závoji asijské upřímnosti a odvahy při hájení českých národních zájmů, nejspíše proto, že sami Češi nejsou takový úkol bez zahraniční pomoci sami zvládnout.

Tento asijský způsob byl použit i Rittigem a i ten byl nakonec osvobozen, byť za obrovské pozornosti médií všeho druhu.

Jeden podstatný rys české společnosti, českého právního řádu a důvěry v zákony, soudy a policii však tato kauza rozhodně zvýraznila. Panuje zde rovnost před zákonem, ovšem jenom mezi těmi, kdo jsou nějakým způsobem pro vládnoucí bandu užiteční. Nezáleží na tom, jakým způsobem, zda tím, že obstarávají nezdaněné příjmy ministry, poslance a státní úředníky napříč politickým spektrem anebo na sebe lákají hlasy nespokojených, radikálních a vlasteneckých voličů, aby je potom v parlamentu zneutralizovali svým oddaným hlasováním s vládní koalicí. Z toho vyplývá rada pro velkopodnikatele. Tunelovat a tunelovat, za použití asijských metod, nic se nestane, prostý lid to zaplatí.

Pro všechny ostatní občany platí ovšem jiná pravidla, ti nemají žádná práva, jenom povinnosti a když si dovolí někoho kritizovat tak se na ně pošle kontrola z finančního úřadu nebo rovnou policie. Takže závěrem rada pro obyčejné občany, držet pusu a krok a usmívat se a mávat.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pole označená * jsou povinná.