SPR-RSČ » Publikace » Blog Republikánů » Republikánská charita

Republikánská charita

Charita

Nedávno jeden náš aktivní člen pan ing. Moravčík vyvěsil na síti fotografii, na které předává finanční podporu potřebnému spoluobčanovi, který je invalidní a bez vlastního zavinění se dostal do hmotné nouze a ještě je ohroženo jeho bydlení. Tento hezký čin připomněl, že právě Sdružení pro republiku – Republikánská strana Československa, nyní s přízviskem Miroslava Sládka bylo a je jedinou politickou stranou a její členové jedinými, kdo neváhají přispěchat na pomoc v nejrůznějších situacích a v mnoha oborech, které pomáhají lidem a zachraňují jejich zdraví již po desítky let.

Těch darů a pomoci bylo tolik, že je nelze ani pamatovat, natož vypsat. Proto jenom namátkou, pokud si někdo z vás vzpomene na další, může je sdělit v debatě.

Dětská nemocnice v Brně 200 000,- Kč

Nemocnice v Bruntále 100 000,- Kč

Nemocnice v Pelhřimově – 2 dětské infuzní pumpy – 70 000,- Kč

Záchranná služba v Pardubicích – 70 000,- Kč

Želivský klášter včetně zlatého kříže

Onkologie v Praze – pravidelné příspěvky poslance Krampery

Každoročně bylo navštíveno 50 zařízení jako jsou dětské domovy, domovy pro seniory a léčebny pro dlouhodobě nemocné, a to v průběhu deseti let. Tj. kolem půl tisícovky míst, kde žijí ti nejpotřebnější. V rámci těchto nadílek byly předávány šeky, kola, televizní přijímače, jelikož to bylo vždy v rámci tak zvaných mikulášských nadílek, tak samozřejmě ovoce, čokoláda a jiné pamlsky. Koho by zajímaly nejen ty smutné nebo tragické historky, ale i ty humorné, rádi se o ně podělíme.

Nejenom lidé tady žijí s námi, ale i zvířátka. Proto jsme se podíleli na odchovu i zajišťování krmení. Začněme tak, jako v lidském životě křtem. V Zoologické zahradě Liberec jsme pokřtili a adoptovali Vychuchola. V Zoologické zahradě Brno jsme přispívali na chov lvů, tygrů, vlků, levhartů celkem tak v hodnotě 250 000,- Kč. Proto jsme také měli tu možnost pokřtít dvě čerstvě narozená lvíčata Jana a Lauru. Dalších 200 000,- Kč jsme věnovali Zoologické zahradě Ústí nad Labem.

A nyní ke zcela praktickým záležitostem, které jsou nutné k životu i když je třeba nevnímáme. Na severu Moravy, tuším že ve Vlčicích jsme zaplatili kanalizaci. V Josefově jsme zaplatili odlití nového zvonu. V Podbořanském Rohozci jsme kompletně zrekonstruovali kostel a připravili jej na znovu vysvěcení. Mimo provoz byl od odsunu Sudetských Němců. Dále jsme pomohli s rekonstrukcí restaurace včetně venkovních omítek. Brněnská městská část Útěchov dostala od naší strany dar 300 000,- Kč. A mnoho a mnoho dalších.

V roce 1997 udeřily devastující povodně. Ještě týž den se na nejpostiženější místa dostavili zástupci naší strany a zásobovali občany balenou vodou, hygienickými potřebami, oblečením, a především na místě poskytovanou hotovostí v řádu tisíců pro rodinu.

Každým rokem jsme provozovali letní dětské tábory, které mohly v době záplav zdarma využít právě děti z postižených obcí, zde byly vybaveny oblečením, obuví a ubytovány tak dlouho, než se rodiče vypořádali s novou situací.

Sport je základem zdravého vývoje národa, a proto jsme věnovali pozornost i tomuto odvětví. Sponzorovali jsme výkonnostního cyklistu, motocyklového závodníka Stašu mladšího, dostihového koně jménem Republika, atd.

Dětem členů a příznivců strany byla poskytována každoročně stipendia pro studium nejen na středních a vysokých školách, ale již od škol základních. Vycházeli jsme z toho, že i základní škola klade určité nároky na finanční situaci rodičů, a proto je třeba i zde děti podporovat.

Předseda strany se podílel na každé této akci, zvlášť však připomínáme jeho dar 70 000,- Kč na transplantaci jater dítěte Nikolky Drgové z Ostravy.

Za část darů ti obdarovaní ani nepoděkovali, a dokonce jej i pro média popírali, dokud nebyla předložena i fotodokumentace. Chybovati je lidské, a proto jsme se nikdy tímto nedali odradit a pokud uspějeme v podzimních parlamentních volbách, budeme stejně intenzivně v této činnosti pokračovat jako v minulosti.

Celkem bylo věnováno více než 11 000 000,- a to ne jako ostatní strany a poslanci, včetně těch současných, které porcují státní rozpočet anebo si myslí, že si vykoupí odpuštění za neplacení daní a okrádání státního rozpočtu, ale pouze z vlastních platů a stranických financí.

Komentáře

    1. Elena Jahodová
      4 Březen 2017 16:48 Odpovědět Citovat

      To je pěkné, takto by to mělo být normálně, každý z vlády a parlamentu i senátu, všichni co mají nad 50tis měsíčně čistého, by měli bez diskuzí dávat potřebným, ale je to obvykle naopak, ti co nemají nazbyt se rozdělí.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pole označená * jsou povinná.