SPR-RSČ » Publikace » Blog Republikánů » Slibem davy ohlupovat a jejich zubožení tak připravovat

Slibem davy ohlupovat a jejich zubožení tak připravovat

babiš

Při přípravě státního rozpočtu na rok 2018 kritizoval soudruh Babiš ministry koaliční vlády, "Jen křičí, že chtějí víc peněz. Celý život žijí za cizí, projídají budoucnost“. Rok se s rokem už téměř sešel a Babiš objíždí republiku a lže, protože jinak se jeho sliby nedají hodnotit. Když jsem v devadesátých letech srozumitelně pojmenoval základní problémy naší společnosti, předkládal stejně srozumitelná řešení a požadoval jejich bezodkladné plnění, byl jsem vystaven nenávistné kampani a likvidován jako populista. Když dvacet let poté komunista a estébák úmyslně obelhává veřejnost a uvádí ji v omyl s cílem poškodit národ, stát, budoucnost nás všech, tak je to spasitel a předseda vlády.

Sliby jsou to jistě lákavé a hodně lidí na ně slyší. Když si však spočítáme, kolik miliard by stálo jejich uskutečnění, tak dojdeme k hrozivým číslům. Půjčí si Babiš na plnění svých slibů v Číně, abychom se stali kolonií této komunistické diktatury? Projí budoucnost našich dětí, jen aby se udržel u moci a mohl zamaskovat svoje zločiny?

Ale popořadě jen některé příklady:

Pětasedmdesátiprocentní sleva jízdného na vlak i autobusy pro seniory nad 65 let a studenty do 26 let od 10. června 2018. Cena: minimálně 6 miliard korun. Momentální výhoda: důchodci v zimě ušetří, protože mohou přespávat ve vyhřátých vlacích.

Od začátku roku 2019 zvýšení důchodů v průměru o necelých tisíc korun. Cena: minimálně 15 miliard korun každý rok. Momentální výhoda: průměr nedostane téměř nikdo, naopak si nejvíce pomohou pohlaváři komunistické diktatury, tajemníci KSČ, estébáci a jejich přisluhovači, kteří již dnes berou obrovské důchody a jsou na tom opět nejlépe ze všech občanů, dokonce ještě lépe než na tom byli do listopadu 1989.

Od začátku roku 2019 zvýšení platů učitelů tak, aby měli v průměru 46 tisíc korun. Cena 15 miliard korun každý rok. Momentální výhoda: snad jediné pozitivní ze všech předvolebních slibů.

Státní hypotéky až na dva miliony korun ze Státního fondu rozvoje bydlení pro mladé lidi do 36 let. Cena: 2 miliardy korun. Momentální výhoda: nadšení mladých, zadlužení na desítky let a katastrofy při jakýchkoliv problémech se splácením hypoték vzhledem k tomu, že realitní bublina splaskne a hodnota nemovitosti bude poloviční než hodnota hypotéky.

Další skupinu tvoří sliby sliby vykřikované při návštěvách krajů a suma naslibovaných peněz tak roste strmě každým dnem.

Třeba v Liberci dostanou 350 milionů na demolice zchátralých objektů. V Praze zase miliardy na opravy Invalidovny, Národního divadla, Národní galerie atd. Cena: 15 miliard korun, pokud bychom chtěli být spravedliví ke všem krajům.

Zatím slíbeno i 17 hokejových stadionů, nespočet sportovišť, ledové ovály pro Sáblíkovou, rekonstrukce nemocnic. Cena: minimálně 15 miliard korun.

Daňové úpravy sníží příjem státního rozpočtu o 27 miliard korun ročně.

Podtrženo a sečteno jen pro rok 2019:

Babiš neví, kdy mohou přijít předčasné parlamentní volby, a tak dělá za státní peníze kampaň pro sebe již dnes. Pomineme fakt, že většina těchto státních výdajů půjde do kapsy Agrofertu, který jistě bude pod vládou Babišova hnutí vyhrávat ještě více veřejných zakázek, než je tomu dnes. Předpokládané výdaje jenom pro rok 2019 tak budou činit minimálně 70 miliard korun, a to jsme teprve na začátku volební kampaně, takže se dá očekávat dokonce její dvojnásobek.

Při poklesu příjmů státního rozpočtu o 27 miliard korun je zatím jediným známým zdrojem financování těchto nehorázností pouhých 21 miliard z účtů bývalého Fondu národního majetku. Takže ke dni výročí nacistické okupace Československa, kterou uctít mimochodem pohlaváry České republiky ani nenapadlo, je mezi Babišovými sliby a skutečností rozdíl 49 miliard korun.

Kde na to chce vzít? Tím se ovšem Babiš netrápí, jde mu jen o to vyhrát případné předčasné volby nebo se udržet v současném stavu. Když vyhraje tak nesplní naprostou většinu slibů a toho, kdo se opováží mu ty sliby připomenout nechá zlikvidovat finančním úřadem, ozbrojenci celní správy a dalšími mocenskými orgány včetně policie a armády. A aby se snad k nim nechtěl někdo přidat, tak nechá zlikvidovat i jejich rodiny a důkladně je pošpinit prostřednictvím svých médií.

Après nous le déluge, prohlašovala Madame de Pompadour, kterou sice nepotkal tragický osud Marie Antoinetty na gilotině, ale přesně vystihuje ten typ naprosto gangsterské finanční politiky, která nemůže skončit jinak než státním krachem. Podobné jednání v roce 2018 by si však takový trest rozhodně zasloužilo.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pole označená * jsou povinná.