SPR-RSČ » Publikace » Blog Republikánů » Facebook a Republikáni

Facebook a Republikáni

Firma Facebook nyní již zcela soustavně a adresně nejen maže příspěvky, ale blokuje celé stránky. Přitom zcela bezdůvodně a neomluvitelně, protože jak na stránkách, tak v jednotlivých příspěvcích není nic závadného. Zcela prokazatelně je to tedy útok na svobodu slova.

Nepřátelé Republikánů a paraziti na jejich programu z toho jistě mají radost, vždyť právě taková politika jim vytváří ještě větší prostor pro manipulaci a matení voličů. Jakoby nestačily hodiny a hodiny každý den na televizní obrazovce, především v čínské státní komunistické stanici Barrandovu.

Avšak alespoň ti, kterým zůstal alespoň zbytek selského rozumu by si měli uvědomit, že díky technologickému pokroku je svoboda slova v takovém ohrožení, v jakém v novodobé historii lidstva ještě nebyla.

Svoboda slova je principem lidské svobody a každé její, byť částečné omezování, nemůže skončit jinak než špatně. Přitom se dostáváme do paradoxu, kdy nejvíce horují pro omezování svobody slova lidé tak zvaně liberálního smýšlení, což je contradictio in adjecto, podle významu slova liberál, tedy svobodomyslný.

Jenže tito svobodomyslní by nejraději v ústavě co nejdříve nahradili svobodu projevu tedy „free speech“ tak zvanou „fair speech“. Tedy svobodou svobody zbavenou, vykastrovanou a dopředu cenzurovanou tak, aby byla co nejšetrnější ke kdejaké menšině, včetně pedofilů, a jejímž prostřednictvím by bylo možné hlásat jen správné myšlenky a názory. Potom je však třeba odpovědět na otázku, kdo bude „správnost slova“ posuzovat.

I když na mainstreamových médiích a internetu je již dán vzorec pro posuzování slova a projevu. Nejmarkantnější je to na slovech bílý a muž. Použít před liberálem spojení heterosexuální bílý muž je stejné jako před rozzuřeným býkem mávat rudým hadrem. I když toto rčení asi není úplně přesné, protože liberál je podle svého chování a názorů nejspíše už dávno vykastrovaný, tedy žádný býk, ale vůl a rudá vlajka je jeho oblíbená, zvláště když je vhodně přizdobená komunistickými symboly. Ovšem právě tohoto bílého heterosexuálního muže lze kritizovat po libosti. Vždyť to je právě on, kdo může za taková zvěrstva jako jsou Shakespearovy Sonety, Mozartovy opery, Goethovy básně, Nobelovu nadaci, kosmické rakety, dobytí Severního a Jižního pólu a vůbec.

Naopak co se nesmí kritizovat jsou menšiny všeho druhu, neziskové organizace a Jiří Černý. V poslední době je zvláště pikantní nedotknutelnost dalších a dalších „pohlaví“. Je jich už nepočítaně a kromě toho, že jich devianti využívají k tomu, aby mohli beztrestně obtěžovat děti a ženy, ještě více zvýrazňují nebohost bílých mužů. Dnes se každý kromě bílého heterosexuála může vymlouvat na diskriminaci, získávat místo na školách na které podle svých studijních výsledků nemá co pohledávat, získávat a hájit tím svoje pracovní místo, dožadovat se všelijakých finančních příspěvků nebo žalovat každého, kdo se divně podívá na fousatého špindíru, který leze na dámskou toaletu.

Memento mori v podobě Orwellova románu by se mělo stát povinnou četbou alespoň v podzemních buňkách heterosexuálních mužů a žen. I tu automatičnost. Je sice pravda, že od Koniáše přes komunisty až po nacisty museli cenzoři volnomyšlenkáře dopadnout, knihu mu zabavit a zlikvidovat nejlépe i s pachatelem samotným. Dnes lze totéž dělat zcela automaticky a nemusí u toho dokonce ani sedět český suchozemský pirát, který si tak přivydělává k ubohému milionovému poslaneckému platu. Robot to podle svého slovníku politicky nekorektních výrazů zvládne sám.

Sice původně vojenský vynález, ale postupně jediný moderní prostředek svobodné komunikace, internet, se velmi brzy dostal do hledáčku liberálů, dobrovolně chránících naši mysl před nesprávnými myšlenkami. Když se na ně za takové počínání snesla kritika, tak se začali hájit tím, že Facebook a podobné firmy jsou soukromými společnostmi, a tak je na nich, jak si nastaví pravidla používání. Chtěl bych skutečně vidět hostinského, tedy člověka, který splňuje stoprocentně definici soukromé společnosti a podle liberálů si může nastavit pravidla užívání podle svého, jak na dveře hostince pověsí ceduli hlásající cikánům vstup zakázán. A už se veze na komunistickoestébácké skluzavce udání, trestní stíhání, soud, milionová pokuta nebo vězení, na jejímž konci každého s naprostou jistou čeká útulek pro bezdomovce a umrznutí v první skutečné zimě.

Svěříme svoje osudy do rukou lidských udavačů a robotických cenzorů, budeme si raději dělat u všeho autocenzuru a místo vyjádření svých myšlenek budeme přemýšlet, zda téma nebo jeho formulace projdou sítem na Facebooku? Je to na nás normálně myslících a pozor zase tolik nás už není.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pole označená * jsou povinná.