SPR-RSČ » Publikace » Autorské články » Světu dochází úplně všechno

Světu dochází úplně všechno

svět

Voda, ropa, železo, stavební písek, prostě všechno, na co si vzpomeneme. Varování však útlocitně obcházejí zásadní věc. Kdo to všechno spotřebuje? Asie, především Čína se svými miliardami, které fungují jako černá díra, která pohltí všechny zdroje na planetě. Jsou jako kobylky.

Zvětšuje se ozonová díra, mění se klima, oceány jsou plné plastového odpadu. Opět drasticky ilustrovaná varování, ale opět se útlocitně mlčí o tom, kdo to všechno způsobuje? Asie a především Čína, pro kterou nějaké limity škodlivin, nějaké čištění vody a podobné euroamerické výmysly neznamenají vůbec nic. Všechen odpad se prostě vypouští do řek, oceánů, půdy a ovzduší.

Jaká je odpověď Evropy na toto drancování planety a ničení přírody a tím budoucnosti celého lidstva?

My se přestěhujeme nejlépe do jeskyní, aby Asie mohla soutěžit o nejvyšší mrakodrapy. Zrušíme i brčka, aby Asie mohla vyhazovat všechen plastový odpad do oceánů. Naše děti budou dostávat méně jídla, včetně masa, aby tolik nerostly a jejich asijští vrstevníci je naopak mohli dohnat a předehnat. My budeme přijímat přivandrovalce ze všech koutů světa, zatímco Asie a Arábie je střílí hned na hranicích. My budeme omezovat zbrojní výdaje a vždy ustupovat, zatímco Asie si svoje teritorium rozšiřuje na úkor mezinárodních vod a svobodné plavby budováním umělých ostrovů ježících se raketami. My budeme benzín a auta zdražovat tak, aby si je mohl dovolit jen málokdo a přesedláme na kola, zatímco Asie chrlí miliony tun naprosto neekologických aut a zahazuje kola. My budeme hlídat a pokutovat emisní limity, zatímco se ničí deštné pralesy…..

Tak může reagovat opravdu jenom zbabělec, který již všechno vzdal a bez boje se odevzdá svým katům. Svůj tragický osud si potom ale zaslouží, vadí mi to, že nás tito malátní zbabělci stahují do propasti s sebou.

A Vám?

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pole označená * jsou povinná.