SPR-RSČ » Publikace » Blog Republikánů » Nevadí mu...

Nevadí mu...

Nevadí mu, že lže, podvádí a ničí lidské životy, vadí mu, že ho u toho nachytali.

Snad již všichni si poslechli nahrávku, na které Babiš domlouvá likvidaci své konkurence. Trochu obtížnější je sledovat všechny ty přemety prvního místopředsedy vlády, ministra financí a majitele Vydavatelství MAFRA, mimo jiné. Jednou nic takového nedělal, potom zase, že to ani neslyšel, a nakonec prý podá trestní oznámení na toho, kdo tu nahrávku pořídil. Je to jako s jeho slibem, že v parlamentních volbách bude kandidovat z posledního místa a pár dnů poté se již cpe na první místo. Jenom lži a sliby chyby.

Novináře, který s ním rozmlouval a skandalizační kampaně plánoval už z práce vyhodili. Může být rád, že ho jenom vyhodili, mohl skončit někde v chatě na Vysočině, jako bývalý majitel Kosteleckých uzenin nebo se rovnou oběsit jako bývalý majitel hotelu ve středních Čechách. O osudech desítek dalších zničených Babišovou podnikatelsko-mafiánskou chobotnicí ani nemluvě.

Ve světle těchto posledních událostí je jasné, že na naše domácí poměry zcela paradoxně vše, co se kde v médiích objevilo je pravda. Vskutku překvapivé zjištění, ale vzhledem k aktivitám a chování Babiše vysoce pravdivé, včetně posledních odhalení, že ten protřelý podnikatel v nejhorším slova smyslu spolupracoval i s kmotrem Mrázkem. Dodnes nevysvětlil zneužití korunových dluhopisů k daňovým únikům. Nevysvětlil zneužití evropských fondů určených pro drobné a střední podnikatele k vybudování svého luxusního sídla Čapí hnízdo. Nevysvětlil zneužití informací při zpackané privatizaci Unipetrolu. A nezapomínejme ani na to, že nevysvětlil původ 550 000 000,- korun, které použil na rozjezd svého podnikání na počátku devadesátých let. Byly to peníze z drog, zločineckého podsvětí nebo to byl peníze KSČ? To nevíme dodnes.

Takové skutečnosti by v každém normálním státě donutily politika k okamžité demisi a odchodu ne-li do kanálu, tak alespoň do ústraní. Následovat by měly důsledné kontroly celého jeho majetku a všech jeho aktivit zpětně minimálně do roku 1989. Ne tak v naší malé české kotlině, tady to vypadá, že mu takové vrcholně nespravedlivé ústrky, ještě pomohou zlepšit předpokládaný volební výsledek někdy na podzim tohoto roku. Samozřejmě hraje velkou roli i podpora prezidenta, které se těší jednak za financování kampaně za znovuzvolení a také proto, že současný prezident se mstí ČSSD za to, že mu kdysi poslanci této strany nedali svoje hlasy při poslední volbě prezidenta parlamentem. Osobně jsem zvědav, jak dlouho tato vendeta bude ještě trvat, když například Sobotka v té době za sebou ještě málem tahal kačera.

Jeho PR agentura mu nachystala jistě působivou kampaň pro případ, že by jej předseda vlády odvolal. To se nestalo, naopak Sobotka obětoval sám sebe. Můžeme si o slabosti předsedy vlády myslet co chceme, ale tentokrát již nemohl jinak, protože sedět ve vládě s tím, kdo je podezřelý z doslova hromady obcházení zákona, zneužívání pravomocí, trestných činů, to prostě nelze. Tím ovšem Babiše dokonale převezl a jeho reklamní agenti museli nahonem přepracovávat celou kampaň. Ovšem prezentovat Babiše jako ukřivděného uplakánka s páskou přes pusu je vrcholem pohrdání lidmi a jejich inteligencí. Jak může být umlčován někdo, kdo vlastní takový nezanedbatelný podíl médií na našem malém trhu, to mi rozum nebere. Naopak by měli Babiše zobrazit na billboardech s náhubkem, který měl na sobě ve filmu masový vrah a lidožrout Hannibal Lecter, jako symbol smrtelného nebezpečí pro každého, koho potká.

Než jsem stačil najít vhodnou fotografii k článku, tak se objevila petice podepsaná 155 novináři – zaměstnanci MAFRA, kteří se ohrazují proti tomu, aby jim Babiš, coby majitel zasahoval do článků. Další důkaz prolhanosti Babiše a jeho nepoctivosti.

Z chování a vytáček Babiše však vyplývá daleko horší zjištění. Jak těžce asociální a patologická musí být psychika pachatele, který nelituje svých zločinů, ale lituje jenom toho, že jej při tom chytili.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pole označená * jsou povinná.